Na początku należy wyjaśnić co to jest kredyt konsolidacyjny. Jest to najprościej mówiąc połączenie kilku kredytów bankowych w jeden, nowy kredyt.
Co daje takie rozwiązanie? Zamiast kilku rat płaconych wynikających z kilku zobowiązań, najczęściej płaconych w różnych terminach i wysokościach spłacamy tylko jeden z niższą ratą.
Dla kogo kredyt konsolidacyjny? Aby ubiegać się o kredyt, również w tym przypadku, należy mieć zdolność i wiarygodność kredytową. Jest to rozwiązanie dla osób, które zaciągnęły kilka kredytów lub pożyczek bankowych i odczuwają pewne trudności z obsługą swoich zobowiązań.
Jakie są rodzaje kredytów konsolidacyjnych? Występują dwa rodzaje: kredyt konsolidacyjny hipoteczny, czyli kredyt zabezpieczony hipoteką posiadanej nieruchomości lub kredyt konsolidacyjny gotówkowy.
Dlaczego rata będzie mniejsza? Obniżenie rat kredytowych uzyskuje się przede wszystkim poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Przy kredycie konsolidacyjnym gotówkowym jest to maksymalnie 10 lat, a przy kredycie konsolidacyjnym hipotecznym nawet i 35 lat.
Czy do konsolidacji kredytów można włączyć również pożyczki pozabankowe? Nie, nie można. Kredyt konsolidacyjny obejmuje wyłączne produkty bankowe, ewentualne również kredyty i pożyczki zaciągnięte w SKOK-ach. Można natomiast w ramach kredytu konsolidacyjnego dobrać gotówkę i przeznaczyć na spłatę pożyczek niebankowych.
Czy kredyt konsolidacyjny do 200 000 to dobre rozwiązanie? Nie do końca, a to z tego prostego powodu, że nie jest to produkt jednorodny i jak zostało już wspomniane powyżej, wyróżniamy dwa rodzaje takich kredytów. Zdecydowanie lepszą opcją jest skontaktowanie się z wybranym bankiem i uzyskanie informacji o ofercie. Przegląd ofert kredytów konsolidacyjnych oraz banków, można uzyskać na wielu popularnych stronach finansowych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz